Правила перебування донора у закладі

  1. Прийом донорів проводиться на підставі документа, що засвідчує особу донора та його реєстрацію (паспорт). Потрібно підтримувати належний зовнішній вигляд. Залишати верхній одяг в гардеробі, перезуватися в змінне взуття. При перебуванні в закладі зберігати тишу і спокій.
  2. Облік донорів проводиться за встановленими формами медичної облікової документації, затвердженими наказом МОЗ України від 07.07.2003 №301 “Про затвердження форм медичної облікової документації, що використовується в закладах служби крові.”
  3. Облікові форми зберігаються в реєстратурі донорського відділу протягом 3 – х років, після чого передаються в архів установи або закладу, де зберігаються 75 років. При знятті донора з обліку в первинних документах робиться відмітка про причину зняття і проводиться узагальнення (підсумок) кількості взятої крові або її компонентів за весь період донорства.
  4. Обов”язковий контроль донорів, щодо захворюваності по нозоологічним одиницям.
  5. Перед медичним оглядом донор заповнює анкету, яка є на звороті ф.430\о “Картки донора резерву”, даючи відповіді на поставлені у ній запитання та завіряє їх особистим підписом. Для ознайомлення з анкетою та її заповнення донорам створені належні умови.
  6. Огляд донорів проводить лікар, який заповнює облікову документацію, анкету донора, визначає кількість плазми, клітин крові, крові, що вилучається, при необхідності направляє на додаткові дослідження і консультації.
  7. В закладі є кімната відпочинку донорів, де п’ють чай з печивом, відпочивають до і після здачі крові. Там знаходиться наглядова агітація про здоровий спосіб життя.
  8. Після здавання крові або її компонентів донору видається довідка щодо надання пільг (ф.435\о) та грошова компенсація у розмірі.