Правила перебування донора у закладі
- Прийом донорів проводиться на підставі документа, що засвідчує особу донора та його реєстрацію (паспорт). Потрібно підтримувати належний зовнішній вигляд. Залишати верхній одяг в гардеробі, перезуватися в змінне взуття. При перебуванні в закладі зберігати тишу і спокій.
- Облік донорів проводиться за встановленими формами медичної облікової документації, затвердженими наказом МОЗ України від 07.07.2003 №301 “Про затвердження форм медичної облікової документації, що використовується в закладах служби крові.”
- Облікові форми зберігаються в реєстратурі донорського відділу протягом 3 – х років, після чого передаються в архів установи або закладу, де зберігаються 75 років. При знятті донора з обліку в первинних документах робиться відмітка про причину зняття і проводиться узагальнення (підсумок) кількості взятої крові або її компонентів за весь період донорства.
- Обов”язковий контроль донорів, щодо захворюваності по нозоологічним одиницям.
- Перед медичним оглядом донор заповнює анкету, яка є на звороті ф.430\о “Картки донора резерву”, даючи відповіді на поставлені у ній запитання та завіряє їх особистим підписом. Для ознайомлення з анкетою та її заповнення донорам створені належні умови.
- Огляд донорів проводить лікар, який заповнює облікову документацію, анкету донора, визначає кількість плазми, клітин крові, крові, що вилучається, при необхідності направляє на додаткові дослідження і консультації.
- В закладі є кімната відпочинку донорів, де п’ють чай з печивом, відпочивають до і після здачі крові. Там знаходиться наглядова агітація про здоровий спосіб життя.
- Після здавання крові або її компонентів донору видається довідка щодо надання пільг (ф.435\о) та грошова компенсація у розмірі.