Стати донором в місті Хмельницькому Ви можете звернувшись в Комунальний заклад охорони здоров’я “Хмельницька обласна станція переливання крові”, відділ комплектування донорських кадрів, 2 поверх, тел. відділення: (03822) 2-13-37).

Графік прийому донорів: з понеділка по четвер з 8.00 до 13.00 години, при собі мати паспорт, перед забором обов’язково легкий сніданок.

Кров донора обстежується на ВІЛ-інфекцію, гепатити В і С, сифіліс та печінкові проби: АЛТ.

Дізнатися про результати обстеження донори можуть щоденно з понеділка по п’ятницю: з 14.00 до 15.30 год., по телефону інформація про результати обстеження не надається.

Донор, який виявив бажання здати кров отримає компенсацію за харчування 56,00грн.

Надається довідка на роботу – оплачується середня заробітна плата в день здачі крові і один день протягом року.

Згідно зі статтею 21 “Відповідальність донорів “Закону України “Про донорство крові та (або) її компонентів”, у якій визначено: “У разі навмисного приховування інформації або подання неправдивих відомостей про стан свого здоров’я особою, яка виявила бажання стати донором, якщо його дії спричинили або могли спричинити шкоду здоров’ю реципієнтів, яким перелито взяті від донора кров, її компоненти чи виготовлені з них препарати, така особа притягається до адміністративної, цивільно-правової або кримінальної відповідальності, встановленої законодавством.” Донори повинні повністю усвідомлювати, що будь-яка невірна інформація або приховування фактів може завдати шкоду здоров’ю реципієнта, який отримає заготовлену від донора кров.

Інформація для донорів: КЗОЗ “Хмельницька обласна станція переливання крові” здійснює реалізацію компонентів крові згідно ліцензії «Переробка донорської крові та її компонентів, виготовлення з них препаратів, крім діяльності банків пуповинної крові, інших клітин та тканин людини» відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компонентів» N 239/95-ВР від 23.06.1995р.