МІЖНАРОДНІ ПРАКТИКИ

Матеріали щодо підготовки та переливання плазми пацієнтів, які одужали після вірусних інфекцій, зокрема COVID-19, тепер доступні українською. Документи містять серію досліджень, обґрунтування та підходи до застосування реконвалесцентної плазми в умовах вірусних епідемій.

Нижче розміщено переклади керівних настанов, виданих Генеральним директоратом з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів (Європейська комісія), Європейським центром з профілактики та контролю захворювань, Міжнародним товариством з переливання крові, Управлінням з продовольства і медикаментів США, Азійською асоціацією трансфузіології, Американською асоціацією банків крові.

Переклад міжнародних рекомендацій здійснено фахівцями проєкту «Надання підтримки Україні в розвитку сучасної системи громадського здоров’я», що фінансується ЄС та впроваджується консорціумом під керівництвом GFA Consulting Group GmbH. Мета проєкту — підтримка модернізації та розвитку стійкої системи громадського здоров’я в Україні для ефективного попередження та контролю захворювань відповідно до законодавства, вимог та практик ЄС.

Цілі проєкту:

1) підтримати консолідацію та розширення можливостей Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України»;

2) допомогти у створенні сучасної системи безпеки крові в Україні.

Проєкт триває з травня 2019 року до травня 2022 року.