Всесвітній день донора крові 2020 рік

Чотирнадцятого червня 2020 р ВООЗ і всі країни відзначають Всесвітній день донора крові.

Безпечна кров потрібна повсюдно. Вона життєво необхідна як для лікування, так і для екстреної медичної допомоги. Вона використовується для продовження та поліпшення життя пацієнтів, які страждають смертельно небезпечними захворюваннями, і для проведення складних медичних і хірургічних процедур. Крім того, кров застосовується для лікування поранених в надзвичайних ситуаціях будь-якого роду (стихійні лиха, нещасні випадки, збройні конфлікти і т.д.) і допомагає рятувати життя матерів і новонароджених.

Але доступ до безпечної крові досі залишається привілеєм обмеженого кола людей. Для більшості країн з низьким і середнім рівнем доходу забезпечення доступності безпечної крові – важке завдання, так як число донорів невелика, а обладнання для дослідження крові недостатньо. Сорок два відсотки крові збирається в країнах з високим рівнем доходу, в яких проживає всього 16% світового населення.

Забезпечити достатню кількість безпечної крові можна тільки за рахунок її регулярної безоплатної здачі добровільними донорами. Саме тому в 2005 р Всесвітня асамблея охорони здоров’я заснувала спеціальний день, для того щоб висловити вдячність донорам і закликати людей більш активно здавати кров. Всесвітній день донора крові відзначається щорічно 14 червня. У цей день не тільки звучать слова подяки на адресу донорів, але й проводяться заходи щодо підвищення обізнаності про глобальні потреби в безпечної крові і про те, як кожна людина може сприяти їх задоволенню.

Кампанія 2020 р
Кампанія з нагоди Всесвітнього дня донора в цьому році присвячена темі «Безпечна кров рятує життя» і проходить під гаслом «Здавати кров в ім’я здорового світу». У центрі уваги кампанії буде особистий внесок кожного донора в охорону здоров’я оточуючих людей. Донорство крові потрібно в усьому світі, оскільки забезпечує доступ окремих пацієнтів і населення в цілому до безпечної та якісної крові і її продуктам як в звичайному житті, так і в періоди надзвичайних ситуацій. В рамках цієї кампанії ми закликаємо людей у всьому світі рятувати життя, добровільно і регулярно здаючи кров. Крім того, Всесвітній день донора крові та обрана для нього тема – привід закликати уряди, національні органи охорони здоров’я та національні служби переливання крові виділяти достатні ресурси, створювати системи та інфраструктуру, необхідні для збільшення об’єму крові, яка безоплатно здається добровільними донорами; забезпечувати якісне медичне обслуговування донорів; розширювати належне використання крові в клініках; і створювати системи нагляду і спостереження за всіма етапами ланцюжка переливання крові.

Цього року перед кампанією стоять наступні цілі:
• відзначити заслуги і подякувати донорів, а також закликати тих, хто ще не здавав кров, стати донорами;
• підвищити рівень обізнаності про нагальну необхідність підвищення доступності безпечної крові у всіх випадках, коли вона необхідна для порятунку життів;
• продемонструвати необхідність забезпечення загального доступу до безпечного переливання крові і провести інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо значення безпечного переливання крові для надання ефективних послуг охорони здоров’я і досягнення загального охоплення послугами охорони здоров’я;
• заручитися підтримкою з боку урядів і партнерів з розвитку на національному, регіональному та глобальному рівнях, з тим щоб забезпечити вкладення коштів в національні програми по крові, підвищити їх ефективність і забезпечити їх стійкість.

Ваша участь і підтримка допоможуть розширити вплив Всесвітнього дня донора крові 2020 р. домогтися більш широкого визнання того, що здача крові є актом солідарності, що рятує життя, а послуги з постачання безпечної кров’ю та її продуктами є найважливішим елементом всіх систем охорони здоров’я. Щоб забезпечити результативність Всесвітнього дня донора крові 2020 .р запрошуємо до участі в його проведенні зацікавлених партнерів всіх рівнів.
Міжнародні організації, включаючи, зокрема, Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародну федерацію організацій донорів крові і Міжнародне товариство переливання крові, продовжують працювати в тісній співпраці, направляючи і підтримуючи діяльність своїх учасників.
Ми закликаємо вас приєднатися до нас, щоб зробити доступ до безпечної крові реальністю для всіх.

Заходи з нагоди Всесвітнього дня донора крові 2020 р.
В цьому році в зв’язку з триваючою пандемією COVID-19 ВООЗ проводить глобальну кампанію у віртуальному форматі. Додаткова інформація про кампанію буде поширена в найближчі тижні.

https://www.who.int/ru/news-room/events/detail/2020/06/14/default-calendar/world-blood-donor-day-2020