Всесвітній день донора крові, яке відзначається 14 червня

Шановні наші Хмельничани!!!

Колектив КНП “Хмельницький обласний центр служби крові” повідомляє, що наближається Ваше професійне свято – Всесвітній день донора крові, яке відзначається 14 червня. Важливість цього свята перегукується з безсумнівною важливістю самого донорства. Як відомо, потреба в донорській крові виникає у людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями. Тому кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів.

Всесвітній День донора крові – досить нове свято, яке відзначає багато країн. Воно було засновано під егідою ООН в травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві. Наразі його святкують 14 червня. У цей день в 1868 році народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові людини. Цього року Всесвітній день донора крові знову проводиться у всьому світі і буде координуватися Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародним товариством з переливання крові та Міжнародною федерацією організацій донорів крові.

Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Хоча потреба в крові є загальною, доступ до неї тих, хто її потребує, на жаль, загальним не є. Особливо гостро брак крові відчувається в країнах, що розвиваються, де проживає більшість світового населення.

Щорічно донорство крові рятує мільйони життів, але щоб всім пацієнтам її вистачило – на кожну 1 000 жителів потрібно 40 донорів. Між тим, кількість донорів в Україні втричі менша за рекомендації ВООЗ – 70% українців здають кров лише один раз у житті. Тому запрошуємо всіх небайдужих громадян та мешканців м. Хмельницького, Хмельницької області 14.06.2021 на майданчик біля кінотеатру ім. Шевченка і зробити свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів. На майданчику біля кінотеатру ім. Шевченка буде розміщено доноромобіль у якому буде проводитись забір донорської крові. Прийом донорів здійснюватиметься з 9:00 до 14:00. Нагадуємо, що особа, бажаюча стати донором, повинна бути віком від 18 років та мати при собі документ, що посвідчує особу: паспорт, посвідчення водія, військовий квиток. Вітаємо всіх донорів із наступаючим святом! З повагою, колектив КНП “ХОЦСК”.